Om oss

Sedan 2010 har TC Kraft försett både företag, kommuner och privatpersoner med kompetens och bra bemötande. Mellan 2012 och 2013 gick vi från 2,5 MSEK till 11 MSEK och från sex till tolv anställda.
Under 2013 förvärvade TC Kraft dessutom Voltab AB och fick därmed kompetens inom både energi- och industritermo- grafering samt automationsteknik. Vi har kontor både i Hammarstrand och i Östersund men vi utför arbeten i hela länet. Under början av 2017 startade vi dessutom en elbutik på centralgatan i Hammarstrand.

Det är vi som är TC kraft

Tobias Östlin

Tobias Östlin

Ägare och installation

Tel. 070-326 94 47
E-post: tobias@tckraft.se
Andre Granlöf

Andre Granlöf

Installatör

Tel. 073-087 05 78
E-post: andre@tckraft.se
Johan Wiberg

Johan Wiberg

Installatör

Tel. 073-050 92 67
E-post: johanw@tckraft.se
Conny Granlöf

Conny Granlöf

Ägare och linjearbeten

Tel. 070-669 07 47
E-post: conny@tckraft.se

Johan Westman

Johan Westman

Installatör

Tel. 070-357 58 82
E-post: johan@tckraft.se
Dan Jacobsson

Dan Jacobsson

Installatör

Tel. 076-807 70 65
E-post: dan@voltab.se
Haqvin Thalen

Haqvin Thalen

Installatör

Tel. 070-318 87 03
E-post: haqvin@tckraft.se
Christian Doberk

Christian Doberk

Installatör

Tel. 072-739 70 17
E-post: christian@tckraft.se
Tobias Dahlqvist

Tobias Dahlqvist

Installatör

Tel. 073-837 03 45
E-post: dahlqvist@tckraft.se
Tommy Ekman

Tommy Ekman

Installatör

Tel. 070-228 48 54
E-post: tommy@tckraft.se
David Granlöf

David Granlöf

Installatör

Tel. 073-040 25 16
E-post: david@tckraft.se

Kevin Sundström

Kevin Sundström

Installatör - Sundsvall

E-post: kevin@tckraft.se
‭Tel. 070-200 23 61‬

Kontakta oss!

8 + 15 =

TC Kraft AB
info@tckraft.se
Vikbäckens industriområde 505
844 92 Hammarstrand

TC kraft i Östersund:
Fagerbacken 80
831 48 Östersund

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.

TC kraft - Butiken
Centralgatan 30
844 31 Hammarstrand

Öppettider:
Vardagar: kl. 10-17,
Lunchstängt kl. 13-14