Det är vi som är TC kraft

Om oss

Sedan 2010 har TC Kraft försett både företag, kommuner och privatpersoner med kompetens och bra bemötande. Idag är vi mellan 15 och 20 anställda installatörer och tekniker.

Under 2013 förvärvade TC Kraft dessutom Voltab AB och fick därmed kompetens inom både energi- och industritermografering samt automationsteknik. Vi har kontor både i Hammarstrand och i Östersund men vi utför arbeten i hela länet. Under början av 2017 startade vi dessutom en elbutik på Centralgatan i Hammarstrand.

Tobias Östlin

Tobias Östlin

Ägare och installation

Tel. 070-326 94 47
E-post: tobias@tckraft.se
Andre Granlöf

Andre Granlöf

Installatör

Tel. 073-087 05 78
E-post: andre@tckraft.se
Emil Dahlgren

Emil Dahlgren

Maskinist/gatubelysning

Tel.070-309 70 04

E-post: emil@tckraft.se

Tomas Eliasson

Tomas Eliasson

Installatör

Tel.

E-post: tomas@tckraft.se

Örjan Nilsson

Örjan Nilsson

Montör Ellinje och Gräv/lastbilsförare

Tel. 

E-post: orjan@tckraft.se

Conny Granlöf

Conny Granlöf

Ägare och linjearbeten

Tel. 070-669 07 47
E-post: conny@tckraft.se

Johan Westman

Johan Westman

Installatör

Tel. 070-357 58 82
E-post: johan@tckraft.se
Mathias Granlöf

Mathias Granlöf

Montör ellinje/vägbelysning

Tel.

E-post: mathias@tckraft.se

Marcus Sjöström

Marcus Sjöström

Mättekniker

Tel.

E-post:marcus@tckraft.se

Lena Elvbo

Lena Elvbo

Butik

Tel. 0696-552 52

E-post:affarn@tckraft.se

Haqvin Thalen

Haqvin Thalen

Installatör

Tel. 070-318 87 03
E-post: haqvin@tckraft.se
Christian Doberk

Christian Doberk

Installatör

Tel. 072-739 70 17
E-post: christian@tckraft.se
Tobias Dahlqvist

Tobias Dahlqvist

Installatör

Tel. 073-837 03 45
E-post: dahlqvist@tckraft.se
Lars-Göran Dahlqvist

Lars-Göran Dahlqvist

Installatör

Tel. 072-5621727

E-post: larsgoran@tckraft.se

Therese Östlin Dahlgren

Therese Östlin Dahlgren

Ekonomi och administration

Tel. 070-2539325

E-post:therese@tckraft.se

Tommy Ekman

Tommy Ekman

Installatör

Tel. 070-228 48 54
E-post: tommy@tckraft.se
David Granlöf

David Granlöf

Installatör

Tel. 073-040 25 16
E-post: david@tckraft.se

Jacob Granlöf

Jacob Granlöf

Installatör

E-post: jacob@tckraft.se
‭Tel. 

Anton Flodin

Anton Flodin

Installatör

E-post: anton@tckraft.se
‭Tel. 

Hanna Svenningson Östlin

Hanna Svenningson Östlin

Butik & städ

Tel. 0696-55252

E-post:affarn@tckraft.se

Kontakta oss!

2 + 12 =

TC Kraft AB
info@tckraft.se
Vikbäckens industriområde 505
844 92 Hammarstrand

TC kraft i Östersund:
Fagerbacken 80
831 48 Östersund

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.

TC kraft - Butiken
Centralgatan 30
844 31 Hammarstrand

Öppettider:
Vardagar: kl. 10-17,
Lunchstängt kl. 13-14